فرا رسیدن سال نو، همیشه نویدبخش افکار نو، کردار نو و تصمیمهای نو برای آینده است... آینده ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد. در سال نو،365 روز سلامتی، شادی، پیروزی، مهر و دوستی و عشق را برای شما آرزومندیم. با عرض سلام و تبریک سال جدید خدمت تک تک مشترکین گرامی و با تشکر از همراهی و پشتیبانی شما که ما را بخاطر نواقصمان مورد لطف قرار داده و همراه ما بوده اید . به پاس همراهی شما شرکت مهرجویان مثل هر سال ترافیک عیدانه اختصاص خواهد داد که متاسفانه بدلیل ایراد نرم افزاری این اتفاق با یکی دو ماه تاخیر انجام خواهد شد ، این اطمینان به شما داده میشود که هدیه سال نو محفوظ می باشد. شرکت مهرجویان در شانزدهمین حضور خود در زمینه خدمات اینترنت در سال 96 به حول قوه الهی امیدوار است با تعویض ساختار نرم افزاری؛ ارتباطی و مشارکت جدید با مجوز سروکو با برند آوا نت و رعایت تمامی الزامات قانونی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تمام تلاش خود را خواهد نمود تا درسال جدید با خدمات بهتر و خبرهای خوب در خدمتتان باشد همین جا نیز از همه همکاران ارزشمند خودمان که در تمامی امور با وجود همه مشکلات، راسخ و استوار و با کمترین توقع، جهت پیشبرد اهداف مهرجویان تلاش خود را نموده اند تشکر می نماییم. در همه لحظات نیازمند دعای خیر و حمایتتان هستیم و امیدواریم خداوند منان سال جدید را سالی پر برکت ، پر انرژی و پر موفقیت برای همه ما قرار دهد ، بهترین ها را برای شما و خانواده محترمتان آرزو مندیم. مدیریت شرکت مهرجویان جنوب سال 1396 ping چیست ؟
 ping دستوری است که مشخص می‌کند که آیا یک کامپیوتر خاص که ما  ip یا domain آن را می‌دانیم، روشن و فعال هست یا نه. و اینکه اگر فعال باشد مدت زمان رسیدن بسته‌های  tcp/ip از آن کامپیوتر به کامپیوتر ما چقدر است.
کاربرد این دستور به صورت زیر است:

Ping  ip-or-domain

که به جای  ip-or-domain باید شماره  ip و یا domain آن(اگر داشته باشد) را می‌گذاریم.
مثلا    ping 8.8.8.8 را در command prompt  تایپ کردم و به نتایج زیر رسیدم:

 

:Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=118ms TTL=39
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=116ms TTL=39
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=118ms TTL=39
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=119ms TTL=39

Ping statistics for 8.8.8.8:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
  
  Minimum = 116ms, Maximum = 119ms, Average = 117ms

 

این نتایج نشان می‌دهد که  8.8.8.8 که مربوط به dns شرکت google می باشد, فعال است.

- tracert چیست ؟
 tracertابزاری است که نشان می‌دهد که یک packet اطلاعاتی از کامپیوتر شما چه مسیری را طی می‌کند و از چه کامپیوترهایی می‌گذرد تا به یک مقصد خاص برسد. مقصد را ما مشخص می‌کنیم و معمولا همان کامپیوتری است که داریم  footprinting می‌کنیم.
کاربرد این دستور به صورت زیر است:

                                      tracert ip-or-domain